www.pilewski.pl - english version
Genealogia Genetyczna »   Pilewscy wśród Bałtów »
WYNIKI I ANALIZA
Badania Deep Clade SNP zostały zakończone i są one już ostatnimi na szczeblu dla określenia sub grupy do jakiej Pilewscy mieliby mieć swoją przynależność. Haplogrupa do której jesteśmy przypisani R1b1b2a1b pozostaje bez zmian, to znaczy nie jesteśmy w żadnej sub grupie. Wcale nie znaczy to , że w przyszłości taka pod grupa nie powstanie.

Nauka genealogii genetycznej jest stosunkowo młodą nauką. Zaistniała około pięciu lat temu. W miarę jej rozwoju, czyli zwiększenia liczby przebadanych osób, na pewno umożliwi żeby nasze genetyczne pochodzenie zostało zidentyfikowane. Kosmitami nie jesteśmy. Także nie pochodzimy z pnia germańskiego ani celtyckiego. Kim jesteśmy? Nauka jak na razie na to pytanie nie potrafi nam odpowiedzieć.

Tu też należy nadmienić, że grzebiąc w starożytnej historii i przekazach możemy twierdzić, że jesteśmy potomkami Gotów. To właśnie północna Polska wraz z ujściem Wisły była w starożytności ich siedliskiem. Sami Goci rozpierzchli się po całej Europie, a około X-go wieku nie byli już identyfikowani. Uważam, że przypisywanie ich siedliska w Skandynawi jest mitologią. Jednocześnie nie należy lekceważyć tych przekazów.

Obecność Gotów w Skandynawii widzę jako jeden z etapów ich przemieszczania się w dalszych wędrówkach. Nasilenie takiej migracji w VII-ym, VIII-ym i IX- tym wieku, odnotowane zostało z cypla norweskiego na Wyspy Brytyjskie. Początkowo jako morscy wojownicy Wikingowie, a po podbojach już jako migranci. Z tego też powodu nasza Haplogrupa na Wyspach Brytyjskich jest tak często spotykana.
Po upadku panowania Gotów w Rzymie w VI-tym wieku, jak również ich państwa we Frankonii, Goci uszli do Hiszpanii i tam też jest największa obecność naszej Haplogrupy. Jest nie zaprzeczalnym, że Ostrogoci z wybrzeża południowego Bałtyku zasilali swoimi drużynami władcę Rzymu Ostrogotę Teodoryka Wielkiego.

Do tej pory nie podałem do wiadomości, że w badaniach genetycznych wykryte zostało posiadanie przez nas dwóch archaicznych markerów. DYS 388=14 w naszej Haplogruoie z przebadanych nie posiada nikt, natomiast DYS 487=15 posiada tylko jedna osoba. Jest nim Portugalczyk, co nie świadczy o genetycznym pokrewieństwie. Z mutowanie tego markera mogło się odbyć w trybie naturalnym. Wszystkie inne związki genetyczne są bardzo odległymi, jeżeli powiem ponad 2000-ce lat temu.

Wyniki naszych badań wskazują, że jesteśmy Indoeuropejczykami. Starszymi aniżeli Celtowie czy też Germanie. Obecnie przypisywani jesteśmy jako Grupa Atlantycka. Można by pójść jeszcze dalej i wywodzić nas od Homo Sapiens. To zostawiam naszym spadkobiercom.

Chciałbym zwrócić uwagę na jeszcze jeden fakt. W pierwszych wiekach naszej ery, Goci przebywali we wschodniej części morza Czarnego, żyjąc tam w ścisłych związkach z Ludami Irańskimi. Spotykając sie z Pilewskimi na Zjazdach Rodzinnych, i nie tylko, zauważyłem, że wśród nich mamy zauważalny procent kuzynów o kruczo czarnych włosach i jasnej karnacji. Są oni w miarę odlegli od siebie. Genetyczne cechy mają to do siebie, że powtarzają się nawet z bardzo odległych czasów.

Takie są moje rozmyślania. Starałem się je poprzeć wiedzą zaczerpniętą z dostępnych dla mnie żródeł. Moje tezy podlegają dyskusji i jestem gotów na podjęcie takiej dyskusji. Mam nadzieję, że w przyszłości nauka pomoże nam rozwiązać tę zagadkę.


Posiadaczami naszej Haplogrupy we współczesnej Europie są mieszkańcy Hiszpanii w szczególności kraju Basków, następnie licznie spotykani są w Irlandii, Szkocji, Walii i Anglii. Są to więzy sięgające kilku tysięcy lat wstecz.
R1b1b2-a1b Marker DNA
Żeby rozszyfrować Prusów, istnieje potrzeba, zbadania ich języka a raczej dialektów jakie zachowały się w szczątkowym stanie . Myślę, że badacz powinien wziąć pod uwagę ewentualne związki nie tylko ze Słowianami, ale też z Ugro-Finami a także wziąć pod uwagę czy istnieje związek językowy Prusów, Indoeuropejsko Irański.
Jakiekolwiek nowości niezwłocznie będą publikowane.

Slawomir,
You might consider also joining the R-P312 Project, which especially focuses on individuals like you who belong to R-P312*. Researchers often use the results of that project to make h ypotheses as to where R-P312* is most common, where it originated, etc.

POPRAWKA W HALOGRUPIE
Yes. FTDNA updated its haplotree in March, and R1b1b2 changed to R1b1a2.
The clearest name is R-P312.


Second, you did state that Copernicus haplogroup is Germanic.
My question is, should not be Celtic?

I would not have said that “Copernicus‘ haplogroup is Germanic” unless I was merely quoting someone else. A s far as I know, no one has tested Copernicus‘ DNA for SNPs, only for STRs. This is his Ysearch entry. The person who created the entry thinks that Copernicus belongs to R-U106, but that‘s just a wild guess—we cannot generally classify R1b1a2 members even with 67 markers, much less 17.

In any case, the association of R-U106 with Germanic peoples is not entirely conclusive. This commentator considers the correspondence clear, but does not explain why R-U106 is almost twice as common in the Netherlands as in Germany and Denmark, or why R-U106 is fairly common in Estonia and Ireland.

Larry Mayka


Materiał z wp.pl
Genetycy twierdzą, że ponad połowa Europejczyków to krewni egipskich faraonów. Ci ostatni z kolei - jak się okazuje - pochodzili z Kaukazu.

Sensacyjne wyniki badań otrzymali biolodzy z centrum badań genealogicznych iGENEA w Zurychu. Egipcjanie przekazali szwajcarskim specjalistom próbki DNA pozyskanego z mumii faraona Tutenchamona.

DNA faraona udało się wydobyć z przetrwałej w mumii tkanki kostnej - konkretnie z lewej łopatki. DNA pozyskano w mało inwazyjny sposób, metodą nakłuć, nie niszcząc mumii w żaden sposób. Badania miały na celu ustalenie niejasnych i zagmatwanych powiązań rodzinnych jednego z najsłynniejszych władcówstarożytnego Egiptu.

Naukowcy z iGENEA porównali próbkę DNA Tutenchamona z materiałem genetycznym współczesnych Europejczyków. Okazało się, że wielu z nich to “krewni&rdquo faraona! Średnio połowa europejskich mężczyzn miała wspólnych przodków z egipskim władcą. W niektórych krajach było to aż 70% populacji (np. w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Francji).

DNA porównano pod kątem tzw. haplogrup, czyli charakterystycznych, podobnych ze względu na wspólne pochodzenie, serii genów położonych w specyficznym miejscu na chromosomie. Krewnych Tutenchamona ujawniła haplogrupa oznaczona jako: R1b1a2.

Ten fragment DNA jest dość powszechny wśród ludzi w Europie, a co ciekawe rzadko spotyka się go wśród współczesnych Egipcjan. Posiada go niecały 1 procent spośród nich!

Tutenchamon był genetycznie Europejczykiem - skomentował wyniki badań Roman Scholz, dyrektor centrum iGENEA.

Badania szwajcarskich biologów potwierdziły jeszcze raz, że współcześni Egipcjanie nie są w żadnym wypadku potomkami starożytnych władców swojego kraju. Pod względem genetycznym nie mają z nimi prawie nic wspólnego.

Prawdopodobnie wspólny przodek władców Egiptu i Europejczyków żył na Kaukazie około 9,5 tysiąca lat temu - powiedział Scholz. - Około 7 tysięcy lat temu jego bezpośredni potomkowie osiedlali się w Europie. Część z nich dotarła też do Egiptu.

Grobowiec Tutenchamona odkrył w 1922 roku brytyjski archeolog Howard Carter w słynnej Dolinie Królów koło Luksoru. Faraon władał w latach 1358-1349 p.n.e.

Tomografia komputerowa słynnej mumii sugeruje, że egipski władca mógł zginąć w rezultacie wypadku jeździeckiego - donosi we wtorek brytyjski “Guardian&rdquo. Tomografię mumii przeprowadził zespół pod przewodnictwem egipskiego radiologa Aszrafa Selima. Naukowcy uznali za bardzo prawdopodobne, że faraon złamał sobie kość udową, spadając z konia. Złamanie było otwarte i w ranę najprawdopodobniej wdała się infekcja, której przed ponad trzema tysiącami lat nie potrafiono wyleczyć.

Chcielibyście wiedzieć w jakim stopniu wasze DNA odpowiada próbce uzyskanej z mumii Tutenchamona? Nic prostszego iGENEA oferuje takie porównanie w cenie 100 - 400 Euro (więcej na stronie: http://www.igenea.com)

AP

Początek Strony »